fotoksiążki

Prezent na chrzest

 

Uroczystość chrztu świętego to wielkie wydarzenie dla każdego, kto w rodzinie ma małe dziecko. Wprowadzenie dziecka to wiary chrześcijańskiej to niezapomniana chwila nie tylko dla rodziców dziecka, ale także dla dziadków i rodziców chrzestnych.

 

Rodzice chrzestni

Wybór rodziców chrzestnych zazwyczaj nie jest łatwy dla rodziców dziecka. Niektórzy liczą tylko na fundusze przyszłych rodziców chrzestnych, inni wybierają z najbliższej rodziny. Niektórzy mają bliższe relacje ze znajomymi niż z rodziną, dla wielu ważna jest jednak wiara matki i ojca chrzestnego i chęć wychowywania małego człowieka zgodnie z tą wiarą. Warto jest wybrać osoby, które darzymy zaufaniem i będą stanowić oparcie dla naszego dziecka w trakcie dorastania. Pamiętajmy, że ten człowiek będzie także potrzebował swoich chrzestnych na uroczystości pierwszej komunii świętej czy też bierzmowania.

album na chrzciny

 

Prezent na chrzest

Prezent na chrzest to temat dość kontrowersyjny – jest to temat wielu sporów i dyskusji. Niektórzy dają skromny podarek, jednak zgodny z wiarą i potrzebny przy chrzcie. Inni sięgają w drugim kierunku. Co można i co warto podarować dziecku na chrzest?
Ciekawym i bardzo praktycznym pomysłem jest świeca, którą możemy zakupić w porozumieniu z rodzicami. Odciąży to rodziców dziecka i zdecydowanie przyda się podczas kościelnych ceremonii. Na rynku dostępnych jest wiele świec w różnych cenach i wariantach, dlatego każdy z nas coś wybierze.
Innym sprawdzonym pomysłem jest piękna dziecięca szatka do chrztu. Ten prezent również należy zakupić w porozumieniu z rodzicami, aby dziecko nie miało dwóch szatek i aby miała ona dobry rozmiar. Jest to praktyczny i uroczy prezent, który zadowoli wszystkich.
Dodatkowo można dziecku kupić złote kolczyki jeśli jest to dziewczynka – to taki prezentowy klasyk, który może przydać się dziecku za parę dobrych lat.
Można również postawić na łańcuszek lub piękny różaniec, które posłużą przez wiele lat. Tak samo pismo święte stanowi świetny pomysł na prezent – coś praktycznego, coś na lata i związanego z okazją.

 

Zdjęcia z chrzcin

Zdjęcia z chrzcin będą stanowić świetną pamiątkę z tej pięknej uroczystości. Warto jest założyć album fotograficzny ze zdjęciami z chrzcin, ponieważ do takiego albumy z przyjemnością się wraca. Latami można wspominać to piękne wydarzenie i pokazać dziecku, jakie małe było i jak grzecznie zachowywało się w kościele. Uwiecznianie pięknych chwil na zdjęciach to świetne rozwiązanie. Dodatkowo taki album może stanowić świetny prezent dla dziecka i jego rodziców, jeśli okaże się w trakcie uroczystości, że sami nie są w stanie tej cudownej chwili upamiętnić. Taki prezent miłośnicy zaskoczy.

albumy na chrzest
album z białej skóry, można dodać napis
więcej informacji o albumach

 

Uroczystość chrztu świętego to bardzo ważne i piękne wydarzenie z wieloletnią tradycją. Warto upamiętnić je na zdjęciach, by móc z przyjemnością wracać do tej chwili.

prezent na chrzciny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *