okazje

Fotoksiążka na zakończenie przedszkola

 

Nasza pamięć zwykle sięga czasów dziecka – najczęściej jeszcze przed początkiem edukacji w szkole podstawowej. Czasy przedszkolne również są pamiętane, ale często jest to pamięć przez poszczególne obrazy bez zachowania jednej ciągłości. Jednak to wspomnienia są dla nas największą wartością i są czymś, co jest bezcenne. Pierwszy i ostatni dzień – czy to w przedszkolu, czy w szkole podstawowej, w liceum, technikum, na studiach, napisanie matury, obrona pracy dyplomowej – to zdarzenia, które są uwieczniane na zdjęciach.

 

fotoksiążka z przedszkola

To samo dotyczy zresztą kwestii osobistych – ślub, komunia, chrzest także wiążą się z dużymi ilościami zdjęć. Również, gdy jesteśmy w trasie i idziemy na koncert naszego ulubionego wykonawcy, a szczególnie, gdy uda nam się z nim spotkać, również nie powinniśmy zapominać o zdjęciu. Odwiedzenie wielu pięknych miejsc – czy to w Polsce, czy za granicą także chcemy uwieczniać na zdjęciach. Nasz wysiłek, gdy chodzimy w górach lub opalanie się na piasku, nad morzem, piękne widoki w wielu miejscach na świecie, wspaniałe zabytki i architektura – to również obiekty pojawiające się często na zdjęciach.

 

zachowaj w fotoksiążce okres dzieciństwa

 

 

pamiątka z przedszkola

Zdjęcia z przedszkola pozwalają nam cofnąć się do przeszłości, o której często nie pamiętamy. Dlatego właśnie fotoksiążka na zakończenie przedszkola jest wyjątkowo cenną pamiątką z naszego wczesnego dzieciństwa, pozwalającą odkurzyć te wspomnienia, które mogą być dla nas ciężkie do zapamiętania. W szkole podstawowej ten pierwszy dzień, a potem ślubowanie jest dla nas także wyjątkową pamiątką. A potem pierwsze klasówki, wycieczki z klasą do zoo, czy na wspólne wycieczki, jasełka lub wystąpienia teatralne to również czas, który chce zapamiętać. Gdy rozstajemy się z tym miejscem, z pewnością czujemy nutkę sentymentu, bo w końcu spędziliśmy tam trochę czasu – jedni sześć, a inni osiem lat.

 

Tak długo w jednym miejscu z tymi samymi koleżankami i kolegami, z którymi nie czas aby się rozstać. W większości przypadków na zawsze. Jednak potem czekają nas kolejne wspaniałe chwile – w szkole średniej, w przypadku niektórych także na studiach. Tam poznamy kolejne fascynujące osoby, nauczymy się wiele istotnych rzeczy i warto, aby tamte wspomnienia także uwieczniać na zdjęciach. Bo w ten sposób jest najłatwiej wrócić do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *