Fotoksiążka ślubna

 

Fotoksiążka ślubna dostępna online

fotoksiążki ślubne

Ślub to niezwykły dzień w życiu. Nadajemy mu wyjątkowego charakteru czego świadectwem  jest eleganckie ubranie, udział w ceremonii wielu bliskich osób oraz znajomych, wspaniała oprawa weselna ze smacznym jedzeniem, świetna zabawa przy dobrym zespole muzycznym. Cały ten dzień uwiecznia w swoim aparacie fotograf ślubny.  Zazwyczaj jest to wyselekcjonowany fotograf za wyborem którego przemawiają dobre opinie znajomych (lub opinie w Internecie) oraz ładne zdjęcia, które się podobają. Bardzo ważne jest w jaki sposób te zdjęcia zostaną zachowane na przyszłość. Jest kilka sposobów.

 

Fotoksiążki ślubne to skromniejsza wersja albumu ślubnego

fotoksiążka ślubna

Twarda okładka pokryta jest zwykle materiałem, płótnem, ekoskórą lub ma naklejone zdjęcie pokryte laminatem błyszczącym lub matowym. Przed wydrukowaniem fotoksiążki ślubnej trzeba opracować jej projekt graficzny. Fotoksiążka jest drukowana cyfrowo na papierze o gramaturze ok. 170 g/m2.
Fotoksiążka ślubna bardzo często mylona jest z fotoalbumem ślubnym. Nawet wielu fotografów mając na myśli fotoalbum określa go słowem fotoksiążka. Najważniejsze różnice pomiędzy tymi produktami przedstawione są poniżej.

 

tutaj możesz zaprojektować fotoksiążkę ślubną

 

Do zaprojektowania fotoksiążki ślubnej nie są potrzebne żadne szablony. Zazwyczaj psują efekt i źle wyglądają. W fotoksiążkach ślubnych (oraz fotoalbumach ślubnych) najczęściej stosuje się białe lub czarne tło. Bardzo dobrze wyglądają również tła z innych zdjęć.

 

 

Fotoksiążka ślubna i fotoalbum ślubny to dwa różne produkty:

 • fotoalbum to produkt fotograficzny a fotoksiążka to druk cyfrowy stąd jakość zdjęć w fotoalbumie jest wyższa
 • kartki w fotoalbumie są grubsze a tym samym sztywne i wygodniejsze w oglądaniu
 • kartki w fotoalbumie rozkładają się na płasko a dwie strony tworzą jedną dużą powierzchnię, fotoksiążki ślubne nie rozkładają się na płasko
 • ponieważ fotoalbum jest grubszy niż fotoksiążka stąd w okładce można zastosować grubsze materiały np. skórę naturalną, elementy metalowe itd.
 • w założeniu fotoksiążka ma być tanim produktem zamawianym z bardzo różnych okazji a fotoalbum ma być produktem eleganckim i wysokiej jakości

Fotoksiążek ślubnych w naszej firmie zamawianych jest niewiele. Około 70% klientów wybiera fotoalbum i ok. 25% wybiera personalizowany album na zdjęcia wklejane. Tylko ok.5% decyduje się na fotoksiążke ślubną.

fotoksiazka slubna

 

Porównaj okładki fotoksiążek ślubnych i fotoalbumów ślubnych

Paleta okładek w fotoksiążkach jest bardzo skromna Ogranicza się w większości firm do okładki typu Foto i taniej okładki materiałowej (tkanina introligatorska, płótno, ekoskóra). Bardzo rzadko w ofertach firm istnieje opcja nadrukowania napisu a tym bardziej jego wytłoczenie stemplem. Zobacz na poniższych zdjęciach jak wyglądają okładki fotoksiążek i fotoalbumów.

 

tutaj możesz zamówić fotoalbum ślubny

 

Kiedy warto zaprojektować i zamówić fotoksiążkę ślubną. W naszej opinii to następujące sytuacje:

 • gdy mamy mocno ograniczony budżet
 • gdy mamy dużo zdjęć od fotografa i uczestników wesela, nie chcemy ich umieszczać w fotoalbumie lub albumie na zdjęcia ale chcemy je w fajnej formie zachować i móc czasami je pokazać
 • gdy chcemy w jednym miejscu zebrać dużą ilość zdjęć od uczestników ceremonii ślubnej i gości weselnych, ważne jest zachowanie tych informacji a nie elegancja
 • gdy chcemy w skromniejszej formie zrobić prezent dla rodziców
 • gdy chcemy w małym tanim formacie np. 21×21 cm zrobić prezent wybranym członkom rodziny,
 • gdy chcemy podziękować w szczególny sposób niektórym gościom  za obdarowanie okazałym prezentem ślubnym

 

Który produkt według Ciebie jest najbardziej odpowiedni z okazji ślubu?

View Results

 

Nie projektujemy fotoksiążek gdyż nakład pracy a tym samym koszt opracowania projektu jest relatywnie wysoki w stosunku do rynkowej ceny fotoksiążki. Udostępniamy natomiast darmowy program w którym każdy może opracować projekt fotoksiążki ślubnej online. Program ten zawiera sporą ilość opcji. W wersji SmartBook po wybraniu zdjęć na stronę jednym kliknięciem oferuje kolejne wersje układu zdjęć. Wystarczy wtedy dodać wybrane ramki i ewentualnie inne elementy graficzne, poprawić kadrowanie zdjęć i w krótkim czasie mamy gotowy atrakcyjny projekt. Więcej informacji na temat możliwości programu, dostępnych wzorów okładek, dostępnych formatów itd. znajdziesz na stronie:

 

W programie tym oferujemy następujące formaty fotoksiążek:

 • 28 x 21 pionowa (A4 pion)
 • 21 x 28 poziom (A4 poziom)
 • 30 x 30 kwadrat
 • 21 x 21 kwadrat

Nie ma żadnej dopłaty z tego powodu, że jest to fotoksiążka ślubna. Traktowana jest ona na równi z innymi tematami fotoksiążek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *